Nagy-Britannia jelentős szereplőként van jelen a párizsi klímaegyezményben, melynek egyik eddigi legfontosabb lépése a szén-dioxid kibocsátás visszaszorítása volt az ENSZ tagországokban.
A britek népszavazásának eredménye, miszerint kilépnek az Európai Unióból, veszélyeztetheti részvételüket a klímamegállapodásban. Donald Trump, az Egyesült Államok elnökjelöltje kijelentette, hogy ha megválasztják, visszavonja a Párizsi Megállapodást. A Brexitet támogató klímaszkeptikusok a klímaegyezmény ellen is kampányolhatnak.
Az Európai Unió tagjaként a britek is tárgyaltak olyan kulcsfontosságú kérdésekben, mint az üvegházhatást okozó gázok csökkentése. Az EU-s közös tehermegosztás a Brexittel veszélybe került, David Cameron utódjának a megállapodást is új alapokra kell majd helyeznie – írja a The Guardian.
„Az Egyesült Királyság aláírta a klímamegállapodást. Nagy-Britannia az Európai Unión kívül is vezető szerepet kíván játszani a klímaváltozás elleni küzdelemben. A lehető leghamarabb meg kell erősítenünk a klímamegállapodást” - nyilatkozta Stephen Cornelius, a WWF-UK főtanácsadója.
A brit zöld aktivisták felhívást indítottak, hogy az Unióból való kilépés ellenére az angolok őrizzék meg kötelezettségeiket a klímaváltozás kapcsán. A légszennyezésben évente majdnem 6 millió ember hal meg, így a kérdéssel közösen kell foglalkoznia a világ országainak.